נגיעות - קינסיולוגיה ופסיכולוגיה לאיזון גופני ורגשי

 

מהלך הפגישות

 

הדרך הטובה ביותר להתרשם מהעוצמה והייחודיות של הקינסיולוגיה, היא פשוט לקרוא תיאורי מקרה שונים. אולם לפני שתעשו זאת, ברצוני לתאר את המהלך הכללי של הפגישות בשיטה זו.

 

כשהנבדק מגיע, אנחנו מתחילים באיזושהי שיחת היכרות שנועדה לסייע לי להכירו מעט יותר. בפסיכולוגיה שלב זה נקרא "אינטייק" - למעשה מדובר בראיון ההיכרות הראשוני. כאן אני מבקשת מהאדם לספר לי על עצמו, תעסוקה, רקע משפחתי, לימודי וכיו"ב. כמו כן אני מבקשת לדעת מהי סיבת הגעתו אליי.

 

לאחר שהנבדק מעלה את הנושא עליו הוא רוצה לעבוד, אנו משוחחים מעט וממקדים את הנושא. לעתים הנושא שמיקדנו שונה מהנושא ההתחלתי, כפי שתוכלו לראות בתיאורי המקרה עצמם. זאת, כיוון שהמטרה היא להגיע לשכבה עמוקה ככל האפשר ולזהות את הגורם - שהוא פעמים רבות נסתר.

 

לאחר שמיקדנו את הנושא, אני מתחילה בבדיקת השריר ושואלת שאלות שהתשובות עליהן הן "כן" ו"לא". למשל, אני שואלת האם זהו הנושא עליו יש לעבוד, האם הנושא מספיק מדויק ומוגדר, האם יש לבדוק אירוע מן העבר שקשור לנושא ואם כן, אני מתחילה לשאול מהם טווחי הגילאים המתאימים (לדוגמה, האם בין 50-40, האם בין 40-30, עד לאיתור הגיל המדויק). כזכור, בדיקת השריר עוקפת את מערכת האמונות הן של הנבדק והן של הבודק, כך שלשני הצדדים אין מושג על איזה אירוע נעבוד ולאן תוביל אותנו הפגישה. במילים אחרות, שני הצדדים לא תמיד יודעים מה מסתתר בנבכי נפשו של הנבדק - זהו אחד הדברים היפים בהרפתקה זו הקרויה קינסיולוגיה.

 

בתיאורי המקרה עצמם אינני נכנסת לתיאור כל התהליך שלעיל, אלא פשוט מציינת מהן תוצאות הבדיקה.

לאחר שתקראו את תיאורי המקרים השונים, תיווכחו לדעת כי התהליך בקינסיולוגיה הוא תהליך מדהים. המטפל מכוון ועוזר במידת הצורך, אולם התהליך הוא אינדיבידואלי לחלוטין וכל נבדק לוקח אותו למקום המתאים לו.

 

כמו כן, תוכלו להתרשם מעושר הדמיון, התחושות והרגשות המתעוררים תוך כדי התהליך. דברים אלה הם שהופכים את הטיפול לחוויה כה עוצמתית ומשמעותית והם משמשים כמנוף לשינוי וצמיחה.

 

כמו כן, חשוב לציין שאין זה משנה אם השינוי שנעשה הוא דמיוני לחלוטין, כמו במקרה של אורי ("תוך כדי זרימה"). החשוב הוא לשנות את ההרגשה ו"להטביע" במוח חוויה אחרת – חיובית ומעצימה. ברגע שהאדם מרגיש טוב - רגוע, מאושר, נאהב וכן הלאה (כל רגש חיובי שהוא בוחר להרגיש בעקבות ה"תיקון" בדמיון) - הוא פועל מעמדה של בחירה ויכולת שינוי ומוצא בכוחות עצמו מה עליו לעשות במציאות כדי לשנות את המצוי ולהפכו לרצוי.

 

לחצו לקריאת תיאורי מקרה בתחום הגופני.

לחצו לקריאת תיאורי מקרה בתחום הלימודי.

לחצו לקריאת תיאורי מקרה בתחום הרגשי.

 לתיאורי מקרה נוספים.

 

 

 

 

דף הבית מפת אתר צרו קשר

 

© כל הזכויות שמורות לאיריס אבידור