נגיעות - קינסיולוגיה ופסיכולוגיה לאיזון גופני ורגשי

 

איך הגעתי לכאן

ההתחלה

כשהתלבטתי בבחירת מקצוע, היו דברים רבים שעניינו אותי. באותה תקופה הייתי בטיפול פסיכולוגי והמקצוע מצא חן בעיניי. הפסיכולוגית שלי הייתה אישה מרשימה ועזרה לי לעשות דרך ארוכה מבחינת מודעוּת.

 

התקבלתי ללימודי תואר ראשון בפסיכולוגיה וספרות אנגלית באוניברסיטת תל-אביב. עליי להודות כי במהלך הלימודים נהניתי הרבה יותר מלימודי הספרות מאשר הפסיכולוגיה. אמנם תמיד התעניינתי בנפש האדם, אולם הלימודים היו מאוד מובנים. לעומת זאת, מלימודי הספרות נהניתי מאוד - זה היה בשביל הנפש.

 

בסוף התואר הראשון החלטתי שלא אמשיך לתואר שני בפסיכולוגיה והחלטתי ללכת לכיוון הספרותי. במשך תקופה מסוימת עסקתי בתרגום ותרגמתי מספר ספרים בנושאים מגוונים עבור הוצאות ספרים שונות, אולם אז הבנתי כי למרות האהבה הרבה שלי לספרים ולמילים, זה אינו הכיוון שיכול לספק לי את מה שאני מחפשת. למרות זאת, אני עדיין אוהבת מילים ולכן אני עדיין מתרגמת וכותבת מאמרים עבור ישיבת אש התורה (אתם מוזמנים להכיר אותי יותר ולקרוא על ההתפתחות האישית והרוחנית שלי במאמר "לראות את התמונה השלמה").

 

לאחר התלבטויות רבות, נרשמתי לתואר שני בפסיכולוגיה. התקבלתי, סיימתי את הלימודים בשנת 2001 וקיבלתי את הרישיון לעסוק בפסיכולוגיה. כיום אני מתמחה בפסיכולוגיה שיקומית במרכז שניידר לרפואת ילדים בפתח תקווה וכן עובדת במכון שיקום בתל-אביב.

 

משהו חסר

לאורך כל הדרך הרגשתי שחסר לי משהו בפסיכולוגיה, אך בעבר לא ידעתי להגדיר מהו הדבר. גם בתור מטופלת וגם בתור מטפלת, הרגשתי מתוסכלת מהזמן הרב שנדרש כדי להגיע לתובנות חשובות ומהותיות. לעתים התובנות דווקא הגיעו מהר, אך הן לא בהכרח הובילו לשינוי הרצוי. לא הבנתי מדוע.

 

תמיד נמשכתי לקשר גוף-נפש ותקופה מסוימת עסקתי בטיפול בעזרת ביופידבק (תוכנת המחשב המודדת את המדדים הפיזיולוגיים), בשילוב עם הגישה הקוגניטיבית-התנהגותית (Cognitive-Behavioral Therapy, או בקיצור, CBT). לזמן מה חשבתי שמצאתי את מה שחיפשתי, כיוון שבביופידבק היה את החיבור לגוף שהפך את המפגש עבור המטופל לחווייתי הרבה יותר וגישת ה- CBT היא גישה מעשית המביאה לתוצאות. אולם לאחר זמן התחלתי שוב להרגיש שעדיין לא הגעתי אל המנוחה והנחלה, כיוון שהרגשתי שאני ממצה במהירות את הכלים שלרשותי. כמו כן, למרות שהמטופלים ידעו להפיק מן הטיפולים, פעמים רבות היו דברים שלא השתנו. גם כאן נתקלתי בתופעה שבה המטופלים הבינו מה מפריע להם וידעו מה עליהם לעשות כדי לשנות זאת, אולם לא הצליחו להטמיע את השינוי.

 

 

אאוריקה - מצאתי!

התסכול גרם לי להמשיך לחפש. מאז ומתמיד נמשכתי לתחום ההוליסטי. קראתי ספרים רבים בתחום ואף למדתי מספר שיטות טיפול (רייקי וטכניקת איזון השדה האלקטרומגנטי, ה- EMF), עד שהגעתי לנושא הקינסיולוגיה. אבל רק עכשיו אני יכולה לומר בוודאות שמצאתי! מצאתי תחום שמשלב בין הגוף והנפש בצורה חווייתית, מדהימה ומלאת עוצמה. בקינסיולוגיה נעשית עבודת מודעות (שבאופן אישי מדברת אליי מאוד) שלא רק מותירה את האדם מלא תובנות, אלא עוזרת לו לערוך שינוי אמיתי ועמוק בחייו. זאת, כיוון שהעבודה בגישה זו פועלת על מספר רמות בו-זמנית ומעוררת מנגנונים שונים.

לחצו כאן כדי לגלות כיצד פועלת הקינסיולוגיה.

 

קרוב לוודאי שאלמד תחומים נוספים ואמשיך להתפתח מבחינה אישית ומקצועית, אולם אין לי ספק שהקינסיולוגיה תמשיך להוות חלק משמעותי מעבודתי.

 

הקינסיולוגיה בכלל ומוח אחד בפרט, היו פריצת הדרך שלי, מבחינה מקצועית ואישית כאחד. אתם מוזמנים להפוך זאת גם לפריצת הדרך שלכם.

 

 

 

 

 דף הבית מפת אתר צרו קשר

 

© כל הזכויות שמורות לאיריס אבידור